Web Programlama Kursu

Web Tasarım Kursu İle İnternet’te Yerinizi Alın

Web Tasarım Kursu, İnternet sayfa tasarımı yapmak isteyen ve bu alanda uzmanlaşmak isteyen bireylerin katılabileceği bir kurs türüdür. Bilgisayar kullanmasını bilen herkes Web Tasarım Kursuna katılabilir. Web Tasarım Kursu konu başlıkları aşağıda sıralanmıştır.

Web Tasarımı Kursu Ders Müfredatı

Web Tasarım Kursları statik ve dinamik sayfa tasarımı olmak üzere ikiye ayrılır. Statik sayfaları tasarım programlarıyla, dinamik sayfaları ise Web Programları ile yapabilirsiniz. Bu Web Tasarım Kurslarının ikinci aşamasını oluşturur.

HTML


Hypertext Markup Language (HTML) belgelerin birbirlerine nasıl bağlanacaklarını ve belge içindeki metin ve resimlerin nasıl yerleşeceklerini belirleyen ve etiket (tag) denilen kod parçalarından oluşan bir sistemdir. Aslında HTML bir programlama dili değildir. Programlama dili, bir seri prosedür ve açıklamadan oluşur ve genelde dış bir veriye ulaşmayı amaçlar. Bir HTML belgesi ise, başlı başına verinin kendisidir. HTML veriler içine yerleştirilen “tag” parçaları, metnin, dolayısıyla belgenin, okuyan tarayıcı (browser) tarafından verileri nasıl işleneceğini belirler. HTML derslerinde söz konusu taglar anlatılır ve basit düzeyde web sayfalarının yapımı üzerinde çalışılır.

Dreamweaver ile Web Tasarımı

Dreamweaver kullanıcının tek satır HTML kodu yazmadan Dreamweaver’in hazır komutlarını kullanarak site tasarlayabildiği bir web tasarım programıdır. Bu derste Dreamweaver’a ait menüler ve komutlar anlatılır.

FLASH

Flash, gerek internette gezinenler gerekse de web programcılarının ve grafikçilerin gözdesi bir arayüz programıdır. Flash çalışma tekniği olarak vektör grafik kullanır. Flash animasyonlarının, çizgi filmlerinin, efektlerinin temelinde aslında matamatiksel işlemler yer alır. Ekrandaki bir yuvarlağı bir köşeden diğer köşeye götürmek için yazılan bir programın tahminen 15 sayfa olacağı düşünülürse Flash programcılar için büyük kolaylık sağlayan bir programdır. Flash derslerinde Flash’a ait menüler ve komutlar anlatılır, ayrıca Flash’ı Flash yapan Action‘lar üzerinde çalışılır.

PHOTO SHOP

Profesyonel bir resim işleme programı olan Photoshop’un kullanım alanı oldukça geniştir. Photoshop hem grafik tasarımının hem de web tasarımının vazgeçilmezleri arasındadır. Fotoğraflar üzerinde yapılan değişiklikler ve efektli tasarım çalışmaları genelde Photoshop kullanılarak gerçekleştirilir. Photoshop’la ayrıca amblem tasarımı, site arayüzü ve ufak tefek animasyon çalışmaları da yapmak mümkündür. Photoshop derslerinde örnek amblem çalışmaları yapılır, örnek site arayüzleri tasarlanır ve Photoshop’un alt programı olan Image Ready ile tasarımlara hareket verilir.

COREL DRAW

Amblem tasarımı, sayfa tasarımı veya grafik tasarımı yapmak amacıyla kullanılan vektörel tabanlı bir programdır. Corel Draw derslerinde programa ait tüm menü ve komutlar gösterilir ve örnek amblem ve tasarım çalışmalar yaptırılır.

Adres : Atatürk Bulvarı No:94/14 (Kat 7) Kızılay/Ankara

İLETİŞİM: 0553 730 14 14 – 051 735 06 06

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir