Programlama Kursu

Programlama Kursu

Kesinlikle şu cümleden başlamak istiyorum. Bilgisayar Programcısı, Dünyayı titreten bilim insanıdır. Bir cümle daha size; Bütün meslek gurupları Bilgisayar Aydın Akademi Bilgisayar Programlama Kursu kapsamında yazılım uzmanlığı ve kodlama eğitimleri verilmektedir. Bilgisayar Programcılığı Kursu Algoritma çözümlerinden yani bilişim mantığından başlar. Sonra yapısal programlama dili olan C Programlama dili ile öğrendiğiniz algoritmalar kodlanarak pekiştirilir. Devamında ise nesne tabanlı programlama dillerinden C++, C# ya da da Java programlama dillerinin eğitimlerine başlanır.

Programlama Kursu Öncesinde

Programlama Kursu adayları; Öncelikle yazılım uzmanı olmak istiyorsanız bilişim mantığı olan algoritmayı çok iyi bileceksiniz. Algoritma çözümlerini de yapabilmeniz için Mat 1 dediğimiz Matematikle ilgili temel kavramlarda eksiğiniz olmayacak. Hemen gözünüz korkmasın, şunu söylemeye çalışıyorum; 150′ nin yüzde otuzunu alamayan bir kişi, Bilgisayar Programcısı olma hayalı kurmasın. İnanın bu kadar Matematiği “merhaba” diyebilmesini bilen herkes öğrenir. Yani matematik “merhaba” demek kadar kolaydır ve herkes öğrenebilir. Biraz zaman ve emek verin lütfen. Bu gibi temel bilgilerden sonra yazılıma yönelmeniz daha iyi bir yazılımcı olmanın yolunu açar. Programlamayı herkes yapabilir ama geçmişte sayısal problemlerle ilgili sorunlarınızı gidermelisiniz. Zor mu? bana göre hiç değil. Sadece emek ve sabır.

Çağımızın ve Geleceğin Mesleği Bilgisayar Programcılığı

Yakın gelecekte bütün meslek gruplarının Yazılım Mühendisliği altında toplanacağını bildiğinizi düşünüyorum. Günümüzde ve özellikle yakın gelecekte önemi daha da artacak kodlama dünyasında olmak istemez misiniz? O halde sizlerinde Bilgisayar Programcılığını öğrenmeniz, seçeceğiniz meslekte daha başarılı olmanızı ve rekabet koşullarını lehinize çevirecektir. Bilgisayar Programcılığı, aynı zamanda problemleri iyi kavrama, olayları daha detaylı analiz etme ve problemleri hatasız çözme yeteneğinizi geliştirip, sizleri daha saygın bireyler yapacaktır. O halde bırakın meslek edinmeyi, hobi olarak uğraşmaya bile değmez mi? Yanıtınız “evet” ise sizi de en yakın zamanda Bilgisayar Programcılığı kurslarımıza davet ediyoruz.

Tamam geleyim gelmesine de ne zaman nasıl vakit ayıracağım der gibi oldunuz sanki. Biz de kurum olarak bunu düşündük ve sizlere herkesin gelebileceği esnek saatli kurs programları oluşturduk. Ayrıntılı bilgi için ders programımızı inceleyip ya da telefonla arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir