PHP ile Web Programlama

Dersin AdıAçıklama
Algoritma:Algoritma bilişim mantığıdır. Algoritma derslerinde, bir program yazılırken adım adım izlenmesi gereken yolların mantığı anlatılır. Algoritmayı iyi öğrenemeyen programcı adayı, programlama yapamaz.
HTML:Hypertext Markup Language (HTML) belgelerin birbirlerine nasıl bağlanacaklarını ve belge içindeki metin ve resimlerin nasıl yerleşeceklerini belirleyen ve etiket (tag) denilen kod parçalarından oluşan bir sistemdir. Aslında HTML bir programlama dili değildir. Programlama dili, bir seri prosedür ve açıklamadan oluşur ve genelde dış bir veriye ulaşmayı amaçlar. Bir HTML belgesi ise, başlı başına verinin kendisidir. HTML veriler içine yerleştirilen “tag” parçaları, metnin, dolayısıyla belgenin, okuyan tarayıcı (browser) tarafından verileri nasıl işleneceğini belirler. HTML derslerinde sözkonusu taglar anlatılır ve basit düzeyde web sayfalarının yapımı üzerinde çalışılır.
PHP:P’ersonal ‘H’ome ‘P’ages adının kısaltmasıdır. PHP kendi yorumlayıcısı ile birlikte kullanılan bir script dilidir. Bu yorumlayıcının yaptığı HTML kodları arasına yerleştirilmiş PHP kodlarını ayrıştırıp işleyerek sonuçta saf HTML formatında bir çıktı üretmek web sunucuya iletmektir. PHP derslerinde PHP programlama dilinin komut ve deyimleri öğretilir ve herhangi bir HTML kodu içerisine nasıl gömüleceği üzerinde çalışılır. Web sitelerindeki üye girişleri, forumlar, site içi arama motorları, sohbet programları gibi web sitesi ve ziyaretçi etkileşimli sayfalar PHP ile hazırlanır.
mySQL:Bir veritabanı yönetim sistemidir. Çok hızlı, güvenilir ve kullanımı kolaydır. SQL ile tüm verileri tek bir ambara yığmak yerine farklı tablolarda ve veritabanlarında düzenli bir biçimde saklamak mümkündür. SQL’e Python’dan Java’ya kadar birçok programlama dili ile erişilebilir.

Adres : Atatürk Bulvarı No:94/14 (Kat 7) Kızılay/Ankara

Tel : 0312 418 94 94 – 532 711 57 57 Ahmet Aydınalp