28/12/2019 Tarihli MEB Sertifika Sınav Sonuçları yayınlanmıştır

MEB Sertifika Sınav Sonuçları

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 28/12/2019 tarihinde yapılan MEB bilgisayar sertifika sınav sonuçları açıklanmıştır. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

İletişim bilgilerimiz için tıklayınız.

28/12/1019 Tarihli MEB Sertifika Sınavı Test ve Uygulama Sonuçları için tıklayınız….

Meb bilgisayar sertifika sınav sonuçları aynı gün belli olur. Genellikle sınav günü saat 17:00 gibi açıklanır. Teorik ve pratik sınav not ortalaması en az 45 ve üzerinde puan alan kursiyerlerimiz İşletmenlik ya da Bilgisayar Programcılığı sertifikalarını almaya hak kazanmışlardır. Sertifikaları en geç bir hafta içinde hazır olup, Berkcan Bilgisayar Kursundan teslim edilecektir.

Sonraki MEB Bilgisayar Sınavı

Mart 2020 MEB bilgisayar işletmenliği ve bilgisayar programcılığı sertifika sınavı için kurs kayıtlarımız başlamıştır. Sınav yazışmaları, MEB sınavından 6 hafta önce başlamaktadır. Bilgisayar kursu grup onayları ve sınav işlemleri en bir ay öncesinden bittiği için, bu süreyi dikkate almanız gerekmektedir. Teorik ve pratik sertifika sınavında sorulabilecek sınav soru modellerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Sertifika almak isteyen adaylara duyurulur.

Bilgisayar MEB Sertifika Sınav Sonuçları ve Sınavı

Bilgisayar sertifika sınavları Özel Berkcan Bilgisayar Kursunun bağlı bulunduğu Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılır. Bilgisayar işletmeni, Bilgisayar Programcısı ve Bilgisayar Bakım Onarım Elemanı Yetiştirme (Donanım) Kursu Teorik sınavları Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirlediği devlet okulunda yapılır. Sertifika sınavları çoktan seçmeli test sınavlarıdır. Pratik (Uygulama) sınavları ise her kursun kendi adresinde ve bilgisayar başında yapılır.

Bu sınavların dışındaki Autocad, On Parmak Daktilografi, Web Tasarım, Grafik Tasarım, Bilgisayarlı muhasebe kursları gibi eğitimlerin sertifika sınavlarının hem teorik hemde pratik sınavları Berkcan Bilgisayar Kursu’nda yapılır. Sınav değerlendirmesini Kurs Müdürünün belirlediği sınav komisyonu yapar ve sonuçları web sitesinde yayınlar.

MEB sertifika sınavı optik formlarını sınavı yapan Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okunur ve açıklanır. Uygulama sınavları ise Özel Berkcan Bilgisayar Kursu Müdürü olan Ahmet AYDINAP‘in sınav komisyon başkanlığında yapılır. Sınav sonuçları e-özel sistemine girilerek sertifikalar kurs tarafından düzenlenir.

Düzenlenen sertifikalar onaylatılmak üzere Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilerek, İlçe Milli Eğitim Müdürü’ne onaylatılır. Bilgisayar sertifikaları, kursiyerlere Bilgisayar Kursu tarafından teslim edilir.