İşletmenlik Kursu

BİLGİSAYAR İŞLETMENLİĞİ  (OPERATORLÜĞÜ) KURSU

Bilgisayara kullanmaya yeni başlayanlar için sıfır düzeyden başlayan ve bilgisayar kullanmayı amaçlayan bir kurstur. İlköğretim mezunu olan her yaştan kursiyer bu kursa katılabilir. Bilgisayar kursuna katılmak isteyen adaylar hafta içi ya da hafta sonu olmak üzere sabah, öğlen veya akşam gruplarını tercih edebilir. Seçeceğiniz seansa göre 6 – 8 hafta süren eğitimin sonunda Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı sınava girerek 160 saatlik Bilgisayar İşletmeni Sertifikası alabilirsiniz. Bilgisayar İşletmeni Sertifikası ömür boyu geçerliliği olan kıymetli bir belgedir. Bu sertifika KPSS tercihlerinde, kamu kurumlarında ve özel sektör firmalarında istenen ve size artı kazandıran bir belgedir.

BİLGİSAYAR İŞLETMENLİK KURSUNU NEDEN BİZDEN ALMALISINIZ?

 1. Tecrübe çok şeydir ve biz 28 yıllık tecrübeye sahibiz.
 2. Her kurum sektöründe uzmanlaşır, biz ortaya karışık bir eğitim vermiyoruz sadece bilgisayar eğitimleri veriyoruz ve bu alanda öncü ve uzmanız.
 3. Biz hocaların hocasıyız, sadece bilgisayar işletmeni yetiştirmedik, sektörde halen ders veren birçok bilgisayar hocasını da yetiştirerek eğitim ordusuna kattık.
 4. Biz öğretmeyi garanti eden ilk kursuz ve sizleri kurs bitse dahi öğretene kadar misafir ediyoruz.
 5. 10 kişilik sınıflarda ve birebir bilgisayar basında sürekli uygulama yaparak eğitim veriyoruz.
 6. Çakma hocalarla değil, bilgisayar öğretmenlerinden ve bölüm mezunlarından oluşan Milli Eğitim Bakanlığından kadrolu atanan tecrübeli ve uzman öğretim kadrosuyla eğitim veriyoruz.
 7. Bize gelen iş taleplerini kursiyerlerimizle paylaşıyor ve firmalarla görüştürüyoruz. Birçok kursiyerimiz istihtam olmasına vesile oluyoruz.
 8. Sizler bizim kıymetlimizsiniz, sevgi, saygı ve güler yüzden oluşan bir aile ortamı sunuyoruz.
 9. Müfredat programlarımızda öğrettiğimiz programların her zaman en son versiyonunu veriyoruz.
 10. Her zaman kendimizi yenileyerek gelişen teknolojiyi takip ediyor ve son teknolojiye sahip donamın birimleriyle ders veriyoruz.
 11. Yazacak daha çok şey var ama bu yazacaklarımı diğerleri de yaptıkları için yazmaya gerek duymuyor ve sizleri kurumumuza davet ediyor, bizle görüşmeden karar vermeyin diyoruz.

BİLGİSAYAR İŞLETMENLİĞİ KURS PROGRAMININ İÇERİĞİ

Dersin AdıAçıklama
Bilgisayara Giriş:Bilgisayar derslerimiz sıfır düzeyden başlar. Bilgisayarın tanımı ve çalışma ilkesi ile başlayan Bilgisayara Giriş derslerinde bilgisayarın parçaları (donanım) ve bilgisayar programları (yazılım) ile ilgili bilgi verilir. Klavye tuşlarının tek tek tanıtımından sonra yazı çalışmalarına başlanır, burada amaç kursiyere klavye hakimiyeti kazandırmaktır.
On Parmak:Onparmak dersinin amacı öğrenciye on parmak klavye kullanımının temellerini öğretmektir. Onparmak klavye kullanmak bir beceri işidir ve zaman ve sabır ister. Onparmak dersinde bilgisayarlarda yüklü olan Onparmak programının nasıl kullanılacağı anlatılır. Doğru oturuş pozisyonu, parmakların klavye tuşlarına yerleştirilmesi ve programın nasıl takip edileceği gösterildikten sonra, öğrenci boş zamanlarında yapacağı ek çalışmalarla hızlı ve doğru bir şekilde on parmak yazmayı öğrenir.
Windows 7Windows 10:Windows işletim sistemi dünyada en yaygın kullanılan işletim sistemidir. Windows işletim sisteminde dosyalar ve klasörler üzerinde çalışılır. Dosyaya veya klasöre ad verme, adını değiştirme, silme, gizleme, diske veya flash diske kopyalama, disk ya da flash diskte dosya veya klasör arama gibi temel işlemlerin nasıl yapılacağı bu derste öğretilir .
Word 2016:Word kelime işlemci bir programdır. Word’de yazı yazılır. Word derslerinde, düz ve sütunlu yazı yazma, yazılanı düzenleme, yazıya resimler ekleme, yazıcıdan çıktısını alma, e-mail olarak gönderme gibi günlük hayatta sık kullanılacak çalışmalar yapılır ve WWord’ün tüm menüleri A’dan Z’ye örnek çalışmalar yapılarak anlatılır.
Excel 2016:Excel bir tablo/grafik ve hesap programıdır. Excel ile karmaşık hesaplamalar yapılır, tablolar oluşturulur, grafikler çizilir ve veriler üzerinde çalışılır. Excel derslerinde bol örnekli çalışmalarla A’dan Z’ye tüm menüler anlatılır.
Power Point 2016:Power Point bir sunu (slayt) programıdır. Power Point ile yazılara ve resimlere hareket verilir. Böylece herhangi bir konuda yapılacak olan tanıtım Power Point ile daha etkili olur. Power Point derslerinde çeşitli konularda sunular hazırlanarak programın tüm menüleri anlatılır.
Internet Uygulamaları:Internet uygulamarında elektronik posta adresi alma, elektronik posta yazıp gönderme, gelen elektronik postayı açma, herhangi bir adrese doysa, resim, grafik ya da video gönderme, internette herhangi bir konuda arama yapma (arama motorları), istenen bir programı bulup bilgisayara indirme gibi internet ile ilgili temel kullanımlar anlatılır.

Bilgisayar işletmenliği Kursunun Ders Gün ve Saatleri:

Pazartesi – Çarşamba :  10:00 – 12:00 veya 13:00 – 15.00 veya 18:30 – 20.30

Salı – Perşembe           : 10:00 – 12:00 veya 13:00 – 15.00 veya 18:30 – 20.30

Cumartesi – Pazar       : 10:00 – 12:00 veya 13:00 – 15.00 veya 18:30 – 20.30

Adres : Atatürk Bulvarı No:94/14 (Kat 7) Kızılay/Ankara (Kızılay AVM yanı)

Tel : 0312 418 94 94 – 532 711 57 57 Ahmet Aydınalp